Раді вітати на офіційному сайті Групи Компаній Медмаркет. Ваш успіх – наш пріоритет. Обирайте Найсучасніші стоматологічні матеріали та обладнання для своєї практики!

Фотополімеризація як найважливіша складова успіху реставрації

В процесі фотополімеризації ми повинні враховувати не тільки такі технічні характеристики пристроїв, як потужність, спектр довжин хвиль, гомогенність випромінювання на поверхні, але і широкий діапазон інших критеріїв застосування адгезивних технологій.

Якщо кілька років тому фотополімеризація розглядалася лише як черговий етап, то на сьогоднішній день ми розуміємо, що крім якісного внесення адгезивної системи, ефективна полімеризація, мабуть, є фактичним ключем до успіху в області прямої реставрації.

Prof. Dr. Claus-Peter Ernst

Згідно всесвітньо визнаному консенсусного доповіді [2,3] по темі фотополімеризації визнані наступні основні аспекти процесу:

1. Вибір фотополімеризатора: не всі пристрої для полімеризації ідентичні. Використовуйте тільки ті, виробники яких надають контактну інформацію та сервісне обслуговування, і чиє якість було підтверджено незалежним агентством.

2. Кожен користувач повинен знати ключові характеристики його пристрої, такі як спектр хвиль, ступінь рівномірності розподілу світла по поверхні і його діаметр, а так само інтенсивність в мВт / см2.

3. При короткому часу експозиції (1-5 с.) Дуже важливо точно позиціонувати світловий потік, щоб якісно полимеризовать необхідну порцію композиту. Не всі, композиційні матеріали, представлені на ринку, можуть бути повноцінно полімерізованих за короткий час. Ознайомтеся з науковою літературою, яка підтверджує ефективність і безпеку подібних матеріалів і пристроїв.

4. Перед початком процесу полімеризації перевірте пристрій і усуньте несправності або замініть прилад, якщо необхідно, відповідно до вимог виробника.

5. Сам Фотополімеризатори, а також світловод, повинні бути чистими, без пошкоджень і контамінацій.

6. Пам'ятайте, що кожен композиційний матеріал вимагає певної енергії в коректному хвильовому діапазоні для забезпечення повноцінної полімеризації. [Енергія (Дж / см2) = інтенсивність (Вт / см2) х час експозиції (сек.)] Пам'ятайте про рекомендації виробника щодо максимальної товщини полімеризується шару і відповідного часу експозиції. Час експозиції має бути відповідно збільшена для затвердження темніших або опакових композитів або при збільшенні відстані між кінчиком світловода і композитом.

7. Вибирайте світловод, який забезпечує рівномірне випромінювання по всьому периметру і покриває максимально можливу площу реставрації. Полімеризується кожну поверхню окремо, частково перекриваючи області полімеризації, якщо діаметр світловода менше, ніж поверхня реставрації.

8. Розташовуйте кінчик світловода на максимально близькій відстані від композиційного матеріалу, але не торкайтеся до нього.

9. Важливо зберігати правильне позиціонування світловода на протязі всього циклу полімеризації, тому стежте за положенням наконечника постійно. Настійно рекомендується використовувати захисні окуляри для запобігання незворотного пошкодження органу зору. Ніколи нікому не направляйте світло в очі!

10. Уникайте зміщення світловода в процесі полімеризації і забруднення оптичної системи. Додатковий час полімеризації потрібно за умов, що обмежують ідеальний доступ світла (наприклад, тіні від матриць, виступи зубів або реставраційних матеріалів).

11. У разі використання високоінтенсивних приладів при тривалій полімеризації пам'ятайте про ризик перегріву пульпи зуба. У таких ситуаціях необхідно охолоджувати зуб за допомогою потоку повітря.

 

12. Що стосується контролю якості досягнутої полімеризації, кожен терапевт повинен знати, що перевірка на твердість полимеризованной поверхні зондом не дає ніякої відповідної інформації про фактичну ступеня полімеризації. Завдяки оптимізованої оптиці 3МTM EliparTM DeepCure-S забезпечує більш однорідний розподіл світлової енергії під час реставрації. Це може дати впевненість в тому, що ваші реставрації будуть рівномірно полімеризовані на необхідну глибину - від центру до краю, від поверхні до дна порожнини на клінічно значущих відстанях.

Завдяки оптимізованої оптиці 3M Elipar DeepCure-S забезпечує більш однорідний розподіл світлової енергії під час рестараціі. Це може дати впевненість в тому, що ваші реставрації будуть рівномірно полімеризовані на необхідну глибину - від центру до краю, від певерхності до дна порожнини на клінічно значущих відстанях.

 

Продукція в нашому каталозі