Раді вітати на офіційному сайті Групи Компаній Медмаркет. Ваш успіх – наш пріоритет. Обирайте Найсучасніші стоматологічні матеріали та обладнання для своєї практики!

Обтурація кореневих каналів термопластичной гуттаперчей

Підвищення ефективності ендодонтичного лікування залишається однією з актуальних проблем практичної стоматології. Швидке і якісне пломбування кореневих каналів - запорука успішного лікування ускладнених форм карієсу. Удосконалення сучасних технологій дозволило запропонувати метод тривимірної обтурації кореневих каналів за допомогою техніки вертикальної конденсації гарячої гутаперчі. При звичайному способі обтурірованія кореневої канал заповнювався нерівномірно, залишаючи порожнечі і не забезпечуючи повної герметизації, а про заповнення периферійних канальців і мови не йшло - на колишньому етапі розвитку це було нездійсненно. Незаповненою латеральних канальців, як правило, призводить до формування патологічних процесів на верхівці кореня, руйнування періодонта і подальшого видалення зуба. Якщо канал не обтурують правильно, патологічних процесів на верхівці кореня не уникнути. Хороший довгостроковий прогноз після проведеного лікування кореневих каналів в чималому ступені залежить від того, як стоматолог зумів заповнити складне внутрішній простір кореня. Методика заповнення кореневого каналу розігрітій гутаперчею застосовується досить давно, зараз використовуючи при цьому новітні прилади.

Представляємо вам сучасну безпровідний систему для обтурації кореневих каналів Діа-Дуо (Dia-Duo) від компанії Діадент (Diadent). Завдяки цим приладам лікар отримує можливість здійснити процес тривимірного пломбування термопластіфіцірованной гуттаперчей навіть анатомічно складних каналів.

Першим в лінійці представлений бездротової прилад для тривимірної обтурації кореневих каналів методом вертикальної гарячої конденсації Дуо-Пен. Цей прилад використовується для комбінованого методу пломбування шляхом вертикального ущільнення і заповнення, забезпечує бездоганну тривимірну обтюрацию не тільки апікальної частини, але і латеральних каналів (DownPack).


 

Особливості та переваги Дуо-Пен (Duo-Pen)

- Дозволяє якісно запломбувати викривлені канали зуба, а також канали з бічними розгалуженнями і роздвоєння, загнуті верхівки кореня.
- Зменшує ризик перелому кореня.
- Розігріта гутаперча ідеально заповнює нерівномірну поверхню стінок каналу, забезпечуючи герметичність і довговічність лікування.
- Максимальна зручність
- Невеликі розміри і маса приладу
- Цифровий індикатор дозволяє легко встановити необхідну температуру (170, 200, 230 З)
- Наконечник приладу виконаний зі спеціального матеріалу, що дозволяє нагрівати встановлений плаггер до заданої температури миттєво.
- Індикатор відобразить нагрів і охолодження приладу
- Бездротовий тип девайса зменшує напругу руки і зап'ястя, що сприяє більш точній роботі.

За Дуо-Пеном слід бездротової прилад для тривимірної обтурації кореневих каналів термопластичной розігрітій гутаперчею методом BackFill - Дуо-Ган.
Дуо-Ган - професійний прилад, який дозволяє запломбувати середню і коронковую частини каналу (після попередньої обтурації апікальної третини методом DownPack) і здійснити повну обтурацію кореневого каналу методом введення розігрітого матеріалу «від низу до верху» (BackFill) при клінічних показаннях.


Особливості та переваги Дуо-Ган (Duo-Gun):

- Швидкий нагрів матеріалу для обтурації до необхідної температури (15 сек)
- Управління однією кнопкою
- Екран і кнопка включення розташовані з двох сторін девайса для зручності користування як лівші так і правшів
- Спеціальний антітермічній ковпачок захищає від можливих опіків і забезпечує стерильність пристрою.
- Відсутність шнура підвищує мобільність і ергономіку лікувального процесу.
- Невеликі розміри пістолета дозволяють легко позиціонувати його в важкодоступних місцях і тим самим провести лікування на високому професійному рівні.

Методика тривимірної обтурації кореневих каналів приладами Дуо-Пен і Дуо-Ган або приладом Діа-Дуо.

 

Підготовка до обтурірованію.

Належним чином підготуйте канал, так як правильна форма каналу полегшує процес пломбування. Підберіть відповідний апікальний майстер-штифт, який повинен мати ті ж розмір і конусність, що і отпреппарірованний кореневої канал і проходити на всю його довжину. Підготуйте до роботи прилад Дуо-Ган: встановіть гранулу гутаперчі і виставте на приладі температуру.

Підготуйте до роботи прилад Дуо-Пен:
- підберіть відповідний каналу плаггер для розігріву гутаперчі і за допомогою силіконового стоппера зафіксуйте на ньому довжину на 3-7 мм менше робочої довжини каналу і вставте обраний плаггер в наконечник приладу.
- виставте на приладі температуру розігріву плаггера.


Обтурація каналу

Майстер-штифт з невеликою кількістю силера припасів в кореневому каналі. Далі за допомогою приладу Дуо-Пен розігрітим плаггером видаліть надлишки штифта у гирла каналу. Ручним плаггером великого розміру короткими енергійними рухами обробіть канал по колу, щоб проштовхнути гутаперчу у напрямку до апексу каналу, очистити стінки каналу і спресувати знаходиться в ньому гутаперчу. Знову активуйте плаггер і одночасно введіть його в канал через розм'якшується їм гутаперчу, не доходячи до отмеренной на плаггере довжини (яка на 5 мм. Менше робочої довжини каналу) 2 мм (у міру просування плаггера здійснюється початковий етап обтурації латеральних каналів). Дезактивують плаггер Pack і продовжите чинити на нього тиск просуваючись на 2 мм в апикальном напрямку, тобто до силіконового стопа. Продовжуючи утримувати плаггер в кореневому каналі на заздалегідь встановленої довжині, охолодіть його протягом 8 секунд, одночасно надаючи їм помірний тиск в апикальном напрямку. Це потрібно для того, щоб спресувати теплу гуттаперчівую масу в кінцевій третині системи каналів і компенсувати усадку в процесі охолодження. Знову активуйте плаггер на одну секунду; потім дезактивують його і видаліть з каналу рухом вниз - вгору (у вигляді коми) разом з гутаперчею, що знаходиться в середній і гирлової частинах каналу. Таким чином ми відокремлюємо і видаляємо гутаперчу з середньої і гирлової частин кореневого каналу, не порушуючи обтурацию апікальної частини. Ручним плаггером малого розміру короткими енергійними рухами обробіть незапломбірованную частина каналу по колу, щоб очистити стінки і скондесувати залишки гуттуперчі, що знаходяться в середній і устьявой частинах каналу, в його апикальную частина.

Після того, як установка апикальной пломби проведена, слід перейти до роботи апаратом Дуо-Ган, яка полягає в послідовному введенні розігрітої гутаперчі в канал і конденсації її в вертикальному напрямку ручними плаггерамі. Цей етап пломбування називається «техніка BackFill» Притисніть голку Дуо-Гана до раніше ущільненої в апікальній частині каналу гутаперчі Активуйте наконечник Дуо-Ган і випустіть невелику (інакше при подальшому охолодженні гутаперчі відбудеться її усадка і вона відірветься від стінок каналу, також велика порція гутаперчі може вийти назад разом з голкою) порцію гутаперчі. Продовжуйте натискати на спусковий курок, поки не відчуєте легке виштовхує рух. Після цього дезактивують наконечник і виводимо голку з зуба. Ручним плагера короткими енергійними рухами очищаємо стінки каналу і Конденсируя гутаперчу в апикальном напрямку протягом 5 секунд, щоб запобігти подальшій усадку і звільнити більше місця для наступних порцій.

Повторюйте етапи 1-3 до повної обтурації каналу. З кожною наступною порцією використовуйте для конденсації гутаперчі більший розмір ручного плаггера. Застосування даних приладів в клініці робить роботу лікаря більш якісної, довговічної, надійної і швидкої, дає кращий результат, практично виключає можливість проникнення інфекції, зводить до мінімуму ризик перелому кореня, дозволяє здійснити реставрацію зуба за одне відвідування.

 

Відгук:

Dia Dent duo, як на мене, має ряд приємних в роботі моментів. По-перше це компактна і ергономічна система для обтурації кореневих каналів, тк це дуже важливо в роботі ендодонтист, тим більше при роботі зі збільшенням. Всі кнопки управління розташовуються дуже зручно і не викликають складнощів в їх пошуку або, навпаки, в випадковому натисканні і відключенні в подальшому. По-друге: плагера добре нагріваються і не тягнуть гутаперчу, тим самим забезпечується чітка і герметична обтурація апікальної третини кореневого каналу. І на завершення скажу, що сам інжектор має зручний носик подачі гутаперчі, який простий в роботі. Так само мені дуже сподобалася сама гутаперча, досить просто конденсується.

Задерещенко Катерина Сергіївна - лікар-стоматолог-терапевт

Продукція DIADENT в нашому каталозі


 

 

^