Раді вітати на офіційному сайті Групи Компаній Медмаркет. Ваш успіх – наш пріоритет. Обирайте Найсучасніші стоматологічні матеріали та обладнання для своєї практики!

Лектор Попов Роман Вікторович

13 квітня 2019 року в місті Києві навчальний центр «Укр-Медмаркет» спільно з компанією Dentsply Sirona провів довгоочікуваний майстер-клас на тему: «Робота над помилками. Ендодонтичне лікування ». Лектором був фахівець в області ендодонтичного лікування, прямий і непрямий реставрації зубів Попов Роман Вікторович, кандидат медичних наук, асистент кафедри стоматології інституту післядипломної освіти Національного медичного університету ім. А.А. Богомольця.

 

На семінарі було багато присутніх, як слухачів, так і тих, хто бажав взяти участь у практичній частині, з різних міст України. У процесі лекції Роман Вікторович ознайомив всіх з симптомами тріщин кореня, а саме: біль при накусиваніі, локалізація свища в нетиповому місці, розширенні періодонтальної щілини з однієї поверхні кореня, наявності ізольованого кісткового дефекту, які зустрічаються в практиці кожного лікаря. Лектор розкрили критерії успіху, які існують в ендодонтичного лікування:

- безпосередні - відсутність больових відчуттів і запальних явищ;

- віддалені - немає прогресування периапикального процесу з часу обтурації і периапикальное поразку повністю відновився або значно зменшилася в розмірі.

Багато часу було приділено розгляду причин виникнення переодонтіта, детально доктор зупинився на:

а) хибнопозитивних показаннях:

- наявність металевих, металокерамічних коронок, парапульпарних штифтів;

- вростання ясна або підтікання ясенної рідини в порожнину доступу;

- надмірне промивання без видалення ірріганта з порожнини доступу;

- виражене крово- або генетично;

- наявність виражених апікальних дельт або додаткових каналів;

- різке звуження кореневих каналів;

- перфорації;

- тріщини або переломи кореня.

б) ложнонегатівних показаннях:

- облітерірован кореневі канали;

- зуби, запломбовані РФП;

- залишки пломбувального матеріалу в апікальній частині при повторному ендолеченіі;

- блокування апікального отвору тирсою дентину.

Лектор розповів учасникам про інструментальної обробці кореневого каналу, що є важливою складовою успішного ендодонтичного лікування. Розглянули протоколи іригації і процедурні помилки, методи їх усунення, а саме: перфорації, причини і профілактика, лікування зламаних інструментів, Розпломбування.

Вивчили тактику і лікування одонтогенного гаймориту, усунення вогнища інфекції (ендодонтичне лікування причинного зуба або його видалення). Консервативне або хірургічне лікування у ЛОР лікаря.

На майстер-класі курсанти проводили практичну роботу на ендофантомах. Розглянули протокол механічної обробки новітніми машинними інструментами, 3Д обтурацию, а так само розпломбування гутаперчі на фантомі.

Адже більше 90% успіху ендодонтичного втручання становить хороша ендодонтія плюс якісна реставрація.

Протягом семінару було задано дуже багато питань, на які учасники отримали відповіді в повному обсязі. Дізналися в чому полягає успіх ендодонтичного втручання, отримали нові знання, які зможуть використовувати в майбутньому.